Świetlicowe wieści

Klasa 1f uwielbia eksperymentować

Dzieci są zawsze ciekawe świata. Lubią badać otoczenie i empirycznie sprawdzać wiele rzeczy. W ten sposób uczą się i bawią.

Klasa 1f też uwielbia eksperymentować a zajęcia świetlicowe są doskonałą okazją do tego typu zabaw. Podczas zdalnej nauki  dzieci wykonywały doświadczenia w domu. Natomiast po powrocie do szkoły dniem badawczym stały się piątki. Czy da się napompować balon za pomocą octu i sody? Dlaczego płomień gaśnie, kiedy przykryjemy go szklanką? Czy można skonstruować łódkę z foli aluminiowej, aby unosiła się na wodzie? Jak stworzyć tornado w słoiku? Jak mydło odstrasza wirusy? Czy da się pomalować mleko? Jak zrobić bańkę w bańce?

Jak zrobić wulkan i spowodować jego wybuch? Czy da się zrobić tęczę z cukierków?
Na te pytania udało Nam się poznać odpowiedzi, ale jest jeszcze tak wiele do odkrycia!
Wychowawca świetlicy: Agnieszka Tokarska