Aktualności podstawowa

„Escape room” – Święto Niepodległości w klasie II g

Czy można patriotyczne tradycje polskie połączyć z ekscytującą, a zarazem edukacyjną zabawą? Jak najbardziej! W klasie II g dzieci miały okazję poczuć emocje związane z zabawą w escape room. Na początku do sali przyszedł nauczyciel, odebrał od wychowawcy klucze i sala została przez niego zamknięta z zewnątrz. W ciągu 30 min aby móc wydostać się z pomieszczenia escape room, klasa musiała prawidłowo rozwiązać 7 ukrytych zadań i odnaleźć w nich elementy hasła. Zadania były o różnym stopniu trudności: od eksperymentów (wykonanie flagi Polski przy pomocy wody, barwnika i…pianki do golenia), układania godła Polski z elementów puzzli, grania i śpiewania hymnu Polski, odgadywania zaszyfrowanego hasła, degustacji potraw polskich i rozpoznawania ich na obrazkach aż po przyklejanie wąsów na portrecie Józefa Piłsudskiego. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawie pięknie wyglądały w swoich strojach nawiązujących kolorystyką do barw narodowych Polski i z łatwością poradziły sobie z wyzwaniem. Na koniec przedstawiciel klasy zatelefonował do umówionego wcześniej nauczyciela, podając hasło: „11 listopada 1918” i wówczas klasa została symbolicznie uwolniona. Całej zabawie z uwagą przyglądała się pani Dyrektor Ewelina Zakrzewska, która jednocześnie była gwarancją bezpieczeństwa, gdyż posiadała dodatkowy klucz.

Koordynator Marzanna Lebedziuk