„Czarodziejski flet” – zajęcia muzyczne w SM

Uczniowie klasy 1d po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w zajęciach muzycznych, w szkole muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego. Dzieci poznały rodzinę instrumentów dętych drewnianych. Uczniowie SM zaprezentowali piękne ich brzmienie, wykonując różne utwory muzyczne pod kierunkiem Pana Tomasza Krawczyka, pianisty i kompozytora, nauczyciela SM. Koncert solowy na flecie poprzecznym najmłodszej uczennicy SM wprowadził nas w czarodziejski świat muzyki. Natomiast podczas występu Zespołu fletowego mogliśmy podziwiać muzykę graną na sześć fletów, w oparciu o jedną z najsłynniejszych oper Mozarta pt. „Czarodziejski flet”. Usłyszeliśmy również muzykę filmową, tworzoną przez kompozytora brytyjskiego Malcolma Arnolda, graną na klarnecie. Poznaliśmy budowę fagotu i oboju oraz ich brzmienie w połączeniu z klarnetem. Na koniec wysłuchaliśmy wspaniałego, zabawnego koncertu wykonanego przez najstarszych uczniów SM, z saksofonem w roli głównej. Spotkanie z żywą muzyką po raz kolejny dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń, wzbogaciło o nową muzyczną wiedzę rozwijając naszą wrażliwość i wyobraźnię.

Dziękujemy Pani Monice Rybak mamie Renatki za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w organizację wycieczki oraz Pani Dominice Serafin za wsparcie i opiekę.

Wych. Anna Lis