Świetlicowe wieści

Andrzejki w świetlicy

Ostatni czwartek i piątek w naszych świetlicach przebiegał pod hasłem zabaw andrzejkowych. Każdy uczestnik imprezy z chęcią przekłuwał czerwone serce z kartonu, aby poznać imię swojej przyszłej sympatii, losował zagadki z nazwami zawodów, który będzie wykonywał, a także dowiadywał się, na co powinien uważać lub co się wydarzy w najbliższym czasie. Na twarzach uczniów podczas wykonywanych zadań można było zauważyć wielkie uśmiechy i dużą dawkę radości. Nie lada wyzwaniem było także zjedzenie pysznego piernika bez użycia rąk lecz przyniosło to natychmiastową satysfakcję. Wachlarz zabaw był bardzo bogaty i obszerny, dzięki temu każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Andrzejki to przede wszystkim zabawa, dlatego nie zabrakło w tym dniu także wspólnych tańców oraz integracji. To wydarzenie to coroczna tradycja w wielu krajach przypadająca na przełomie listopada i grudnia i jest wspaniałą okazją do zorganizowania szalonych zabaw przed rozpoczynającym się Adwentem. Cieszymy się, że uczniowie byli bardzo zadowoleni i rozradowani różnorodnością zaproponowanych im atrakcji. Zapraszamy do obejrzenia galerii andrzejkowej.
Nauczyciele świetlicy