Akademia Młodego Naukowca w Przedszkolu nr 86

W roku szkolnym 2017/2018 przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych z cyklu „Akademia Młodego Naukowca”. Spotkania prowadzone były przez pracowników naukowych UMCS w Lublinie i odbywały się raz w miesiącu na terenie naszego przedszkola. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami chemicznymi, fizycznymi i przyrodniczymi, zachęcenie do poznawania otaczającego świata, rozwijanie analitycznego myślenia i dedukcji. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia. Poziom zajęć był dostosowany do wieku i możliwości podopiecznych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć pt. „Perfumy dla mamy” oraz „Udomowiony trylobit, jak zrobić skamieniałość”.