Świetlicowe wieści

W dniu 17 października uczniowie naszej szkoły przebywający w świetlicy brali udział w Świetlicowym Dniu Ziemniaka. Rozpoczęliśmy quizem dotyczącym  wiedzy o tym warzywie. Padały smakowite pytania, na które nasi uczniowie znali prawidłowe odpowiedzi: Jakie potrawy można przygotować z ziemniaków? Z jakiego kraju wywodzą się frytki? Jak nazywa się część jadalna ziemniaka? Itp.

Po krótkim sprawdzianie wiedzy o ziemniaku udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie  korzystając ze sprzyjającej pogody, uczniowie mieli za zadanie odszukać ukryte ziemniaki na boisku szkolnym i placu zabaw. Liczyły się refleks i spostrzegawczość. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości i uśmiechu. Kolejnym etapem była rywalizacja między zespołami, czyli wyścigi rzędów z nietypowym przyborem- ziemniakiem. Zespoły miały następujące zadania: zbieranie i sadzenie ziemniaków, tor z przeszkodami, slalom z ziemniakiem na łyżce, skoki w workach. Każdy z uczestników wykazał się dużym zaangażowaniem, świetną współpracą z zespołem oraz wysoką sprawnością ruchową.

Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na warsztaty plastyczno-techniczne -„Ziemniaki-cudaki”.  Uczniowie wykorzystując różnorodne materiały plastyczne i tkaniny, wykonali wiele ciekawych prac. „Cudaki” były bardzo różnorodne, a uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością.

Koordynatorzy:

Agnieszka Rzedzicka