Aktualności podstawowa

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także dzień solidarności z osobami chorymi na zespół Downa. To nie jest przypadkowa data – osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, od 2012 roku odbywa się pod patronatem ONZ.

W tym dniu uczniowie klasy 5b zaniechali poszukiwania pierwszych oznak wiosny (ponieważ przywitała nas ona zimową scenerią).  Okazali natomiast swoją solidarność z chorymi. Wybierając się do szkoły, założyli przypadkiem lub specjalnie 🙂 dwie rożne wesołe skarpetki. W ten sposób wyrazili sympatię w stosunku do osób z zespołem Downa.

Iwona Drobek