AktualnościPrzedszkole

W sobotę 22 kwietnia 2023 rozegraliśmy finał konkursu „Latawce Marzeń”. Do konkurencji zgłosiło się 18 zawodników, w tym dzieci przedszkolne w dwóch kategoriach wiekowych oraz dzieci szkolne. Zawody prowadził Pan Wojciech Frąk, licencjonowany sędzia modelarski Aeroklubu Polskiego. W ocenie statycznej latawców uczestniczył również Pan Jan Pytka, pilot bezzałogowych statków powietrznych oraz Pani Jolanta Iwaniak-Głuszczyńska. Oceniano konstrukcję, staranność wykonania, zdobienia, itd.

Szczególnie emocjonująca była konkurencja lotów. Każdy zawodnik miał możliwość wykonania dwóch lotów konkursowych. Jeśli latawiec utrzymywał się w powietrzu i lot był stateczny, otrzymywał 20pkt. Gdy lot przebiegał niestatecznie, wówczas punktacja była pomniejszona do 10pkt. Zdarzało się, że latawiec nie chciał wznieść się w powietrze, mimo starań zawodnika – wówczas ocena za lot wyniosła 0pkt i liczyły się jedynie punkty z oceny statycznej.

W kategorii dzieci 3-4 letnich zwyciężyła Anastazja Pytka z latawcem „Czarny Koń Ferrari”. Wśród zawodników 5-6 letnich, trójka zawodników uzyskała jednakową liczbę punktów i zdobyła ex equo pierwsze miejsce: Wiktoria Fuchs, Kacper Witek i Łukasz Koba. Natomiast w kategorii dzieci szkolnych zwyciężył Karol Pytka z klasy IVC z latawcem – żaglowcem „K-Ship”. Laureaci otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsora, Politechnikę Lubelską.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że kolejna edycja konkursu odbędzie się wkrótce. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Koordynatorzy konkursu Agnieszka Sadowska Pytka, Jolanta Iwaniak-Głuszczyńska