Step by Stepstrona

Step by Step

Każdy z nas ma prawo do zdrowia, a szkoła to jedno z najważniejszych środowisk kształtujących postawę prozdrowotną człowieka. Wyposażanie uczniów w placówce oświatowej w wiadomości o zdrowiu i kształtowanie umiejętności prozdrowotnych są filarami w procesie przygotowania dzieci i młodzieży do zdrowego stylu życia. Dlatego wskazane jest, aby nauczyciele nie tylko sporadycznie, ale i na co dzień inspirowali młode pokolenie do zainteresowania się zdrowiem oraz do poszerzania wiedzy i świadomości o potrzebach zdrowotnych.

Stąd powstał pomysł na stworzenie projektu „Step by step” – współpracy ZS12 z

najbliższym i nowoczesnym fitness clubem Cube Sławin – skupiającego wykwalifikowaną kadrę trenerską.

Nadrzędnym celem „Step by step” jest zmiana życia na lepsze poprzez zachęcanie do podejmowania różnych form aktywności fizycznej wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Wyposaży uczniów edukacji wczesnoszkolnej w wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia w zakresie zdrowego odżywiania, wzbogaci wiedzę nauczycieli i rodziców w zakresie kształtowania własnych nawyków żywieniowych i podejmowania codziennej aktywności fizycznej. Niezwykle ważna jest dla nas nauka podejmowania przez dzieci właściwych i świadomych decyzji żywieniowych!!!

Promujmy wartości takie jak: zdrowie,  piękno, akceptacja siebie i innych, szacunek do własnego ciała i ciała innych.

„Ważne jest zdrowie i ciała, i duszy.

Wpadnij do Cube – pomożemy Ci się ruszyć! 🙂 „

Koordynatorzy: Dyrektor Aneta Dams,