Доброго вечора ми з України! Dobry wieczór my z Ukrainy!

Z inicjatywy naszych nauczycieli do biblioteki szkolnej przyjechały dzisiaj książki z Ukrainy.

To nasi nauczyciele zorganizowali zbiórkę finansową i rzeczową. następnie skontaktowali się z wolontariuszami w Ukrainie, z panią Katarzyną Afanasjewą – absolwentką LO nr 4 , ona  obiecała pomoc w słusznej sprawie i ogłosiła zbiórkę, w efekcie czego bibliotekarze, rodzice  i pedagodzy liceum nr 1, 4 i 16 oraz gimnazjum nr 17 z miast Rachtyczi i Bystrycia zebrali książki, czasopisma i podręczniki. Dziękujemy!

Do akcji przyłączył się także Ołeh Procak (w  2014 roku nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli we wspólnym projekcie szkoleniowym pana Ołeha Procaka szefa organizacji ”Centrum polityki oświatowej” we Lwowie). Pan Ołeh również wsparł naszą akcje organizując zbiórkę książek. Dziękujemy!

Nasza akcja nie obejmowała tylko pomocy rzeczowej- nauczyciele zorganizowali pomoc finansową wśród swoich znajomych i za podarowane fundusze zakupili książki w wydawnictwach w Ukrainie. Tu bardzo pomocni okazali się wolontariusze z Centrum Wolontariatu „Opir” ze Lwowa, których do działania zainicjował Ołeh Duch–wykładowca Wydziału Historii przy Uniwersytecie Iwana Franki we Lwowie, oraz Wasyl Kmet-Dyrektor Biblioteki  Naukowej Uniwersytetu Iwana Franki we Lwowie. Dziękujemy im za konsultacje, wybór i zakup ciekawych pozycji, a następnie przekazanie książek do Lublina.

Dziękujemy anonimowym darczyńcom !!!!!

Nasi uczniowie z Ukrainy mogą już czytać książki w swoim ojczystym języku ale nie tylko oni !

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z książką w języku ukraińskim! Naprawdę warto !!!

Poznajcie wydania literatury światowej w języku ukraińskim, na uwagę zasługują ilustracje wybitnych ilustratorów znanych i nagradzanych w Ukrainie i na świecie!!!