Uczniowie z pasją – Fuchs Ksawery

Nazywam się Ksawery Fuchs. Jestem uczniem klasy 2 D.

Moją największą pasją jest muzyka. Uwielbiam śpiewać, grać na różnych instrumentach i słuchać piosenek. Od najmłodszych lat grałem na wszystkim,
co było w domu np. miski, pudełka. Zbierałem też różne zabawkowe instrumenty muzyczne. Z czasem doczekałem się prawdziwych instrumentów. Obecnie posiadam: gitarę, gitarę elektryczną, keyboard, perkusję elektryczną. Chciałbym stopniowo nauczyć się grać na tych instrumentach. Teraz uczę się sam, tworząc swoje wersje akompaniamentu do piosenek, których słucham lub śpiewam. Moje ulubione zespoły i wykonawcy to m.in. Queen, Guns N’ Roses, Enej i Piotr Cugowski.

Od niedawna ćwiczę swój śpiew w szkole „Ale muzyka! Studio”. Mam za sobą swój pierwszy występ na scenie przed większą publicznością. Byłem jednym z uczestników świątecznego koncertu organizowanego przez tę szkołę.

W tym roku rozpocząłem również naukę gry na gitarze. Chciałbym jeszcze nauczyć się gry na pianinie. W przyszłości chciałbym założyć swój własny zespół muzyczny.

Poza muzyką, od kilku lat interesuję się również samolotami. Zbieram różne modele oraz samoloty do samodzielnego składnia z klocków konstrukcyjnych, Lego, itp. Lubię też czytać różne ciekawostki związane  z samolotami oraz oglądać programy o tej tematyce. Bardzo interesują mnie programy dot. katastrof lotniczych, dzięki którym mogę poznać bliżej budowę samolotów oraz dowiedzieć się o przyczynach wypadków lotniczych.