Inicjatywa pierwsza

Wakacyjne wspomnienia Świetlików

Rozpoczął się nasz projekt ,,Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”. Dzieci wspominały wakacje. Ileż było zabawy i radości,  kiedy rozmawialiśmy o tym gdzie byliśmy, co robiliśmy, czego nauczyliśmy się przez ten czas. Dzieci utrwaliły swoją wiedzę o kierunkach świata, dopasowały widokówki z wakacji do mapy Polski. Opowiadały jakimi środkami transportu podróżowały. Rozmawialiśmy też o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wakacji. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe. Wymieniały również wakacyjne owoce i swoje ulubione przysmaki.
To wszystko zostało wykorzystane podczas tworzenia wakacyjnych prac plastycznych. Dzieci wykonały kolorowe widokówki z wakacji i wspólny lapbook. Wykazały się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, wykorzystały przyniesione z domu wakacyjne pamiątki.
Wspólna, twórcza praca dostarczyła im wiele radości, a wakacyjne chwile pozostaną długo w ich pamięci 🙂

Wychowawcy świetlicy:

Anna Marzec – Błasik