AktualnościPrzedszkoleRealizacja programu w grupach przedszkolnych

„Z ALERGIĄ PRZEZ ŻYCIE” – ARTYSTYCZNIE… GRUPA „DZWONECZKI”

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Z alergią przez życie”, przedszkolaki z grupy „DZWONECZKI” przygotowały i wystawiły teatrzyk autorski pt. „Scenka mocno alergiczna”, w którym leśna lekarka Pani Sowa, próbuje pomóc zwierzętom zmagającym się z różnymi objawami alergii. Artystyczne podejście do tematu pomogło dzieciom lepiej zrozumieć mechanizmy powstawanie alergii wziewnej, pokarmowej i kontaktowej oraz ukazało sposoby łagodzenia, a nawet unikania jej nieprzyjemnych skutków. Wszystko okraszone jest odpowiednią dozą humoru, chociaż tematyka naprawdę poważna. Zresztą popatrzcie sami…  A po teatrzyku ponownie wyciągamy „królika z kapelusza” i prezentujemy układ taneczny do piosenki pt. „A psik”.  Jest moc! My to potrafimy! Prawda?

„Rety, co się dzieje?! Ja po prostu oszaleję!

Coś mnie kręci w nosie no i mam a psik!

To nie przeziębienie, to po prostu uczulenie,

Czyli mej alergii wielki hit…”

Anna Rosińska

Amanda Jóźwik