Wyjście do Biblioteki przy ul. Relaksowej na zajęcia z „Ozobotami”

Grupa „Gwiazdeczki” wraz z Paniami wybrała się na zajęcia edukacyjne   do Biblioteki przy ulicy Relaksowej w Lublinie. Ile planet ma Układ Słoneczny? Czy każda planeta ma swój księżyc? Jak duży jest kosmos? W jaki sposób śpią astronauci kiedy nie ma grawitacji? Czy będziemy mieszkać na innych planetach? Podczas spotkania dzieci miały wiele pytań, na które wspólnie z Paniami szukali odpowiedzi. Podczas warsztatów, dzięki książkom z rozszerzoną rzeczywistością oraz tabletom dzieci mogły zobaczyć ruch planet w Układzie Słonecznym. Porównały wielkości planet oraz ilość księżyców każdej z nich. Odbyły również wycieczkę marsjańskim łazikiem, który w magiczny sposób pojawił się w przestrzeni biblioteki. W części praktycznej „Gwiazdeczki” poznały Ozoboty i nauczyły się programować ich ruch na orbitach wokół Słońca. W tym celu wykorzystane zostały sekwencje kolorystyczne zmieniające prędkość ruchu robotów. Na zakończenie dzieci stworzyły własną wizję kosmosu, w którym poruszały się Ozoboty.

Zapraszamy do galerii.