stronaZaproś Rodzica Na Swoją Lekcję

WIZYTA GÓRNIKA W 3A

„Tam pod ziemią, w ciemnym chodniku
Wielu pracuje dzielnych górników….”

Jednego z nich 30 listopada gościli uczniowie i nauczycielki z klasy 3a. Pan Paweł Chmiel jest górnikiem pracującym w kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka. Przybył do nas w stroju galowym. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce z pióropuszem, którego kolor oznacza funkcję, jaką górnik pełni w swojej pracy. Podczas tego przemiłego spotkania dzieci dowiedziały się wiele o trudach i niebezpieczeństwie w pracy pod ziemią oraz mogły zobaczyć  codzienny strój i wyposażenie pracownika kopalni. Pan Paweł chętnie odpowiadał na wiele pytań, dorzucając bardzo wiele anegdot i ciekawostek. Klasa otrzymała w prezencie własnoręcznie zdobyte i obrobione przez gościa kamienie.
Spotkanie zostanie na długo w pamięci uczniów, którzy razem z nauczycielkami Panu Pawłowi oraz wszystkim górnikom z okazji Barbórki życzą tylu wyjazdów, ilu zjazdów. Szczęść Boże!

Ewa Koniczyńska
Karolina Polaszek