Uczniowie z pasją – Skorupski Karol

Karol Skorupski jest uczniem klasy 6a. Jego pasją jest gra na gitarze. Oto kilka faktów na ten temat.

W II klasie, był to rok 2017, Karol sam zgłosił chęć nauki gry na gitarze – mówi tata Karola. Jednak na początek „przygody z muzyką” głównie z uwagi na wielkość instrumentu uczęszczał przez rok na naukę gry na ukulele.

Po roku nauki mógł już swobodnie zacząć uczyć się grać na gitarze klasycznej pod okiem Pana Daniela Jabłońskiego w Ognisku muzycznym „Talent”. Aktualnie doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Pana Pawła Wiewióry na gitarze klasycznej oraz elektrycznej, również w Ognisku muzycznym „Talent”.

Z muzycznych pasji Karola to nie tylko gra na gitarze ale także i śpiew. Sztukę tę doskonali pod okiem Pani Natalii Wilk w MDK „Pod Akacją”, gdzie od 2018 roku regularnie uczęszcza.

Jeśli chodzi o gusta muzyczne Karola to są dość szerokie i nie ograniczają się do jednego nurtu. Słucha różnej muzyki: od poważnej przez POP, Rock, a kończąc na cięższych brzmieniach.

Jednak szczególnie lubi słuchać (grać) takich zespołów jak, Deep Purple, Wilki, Dżem, Lady Punk, Arctic Monkeys.

Karol Skorupski