Uczniowie z pasją – Podleśna Julia

„Posiadanie jakiegokolwiek dobra nie daje radości,

jeżeli nie dzielimy go z drugim człowiekiem.” – Seneka

Nazywa się Julia Podleśna. Jest uczennicą klasy 8g. Ma wszechstronne zainteresowania. Lubi śpiewać, tańczyć, projektować wnętrza w grach komputerowych, a od niedawna uczy się gry na akordeonie. Jednak pasją, którą postanowiłam opisać jest wolontariat w „Szkolnym Kole Caritas ”,  w którym działa od 4 lat. Ktoś mógłby powiedzieć:  jaka to pasja ?! A dla Julii pomaganie innym jest bardzo ważne. Sprawia jej to dużo przyjemności i daje wiele satysfakcji. Dzięki uczestnictwu w organizacji wielu akcji charytatywnych stała się osobą bardziej kreatywną, otwartą i wrażliwą  na potrzeby drugiego człowieka. Oprócz zadań powierzanych jej przez Opiekuna Szkolnego Koła realizowanych na terenie szkoły, uczestniczy także w zbiórkach żywności w lokalnych sklepach. Birze udział w spotkaniach organizowanych w Siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, gdzie poszerza swoją wiedzę na temat pracy wolontariusza, oraz ma okazje poznać i porozmawiać z innymi ludźmi, którzy podzielają jej pasję.

Julia opisując swoja pasję chciała zwrócić uwagę nie tyle na swoją osobę, ale na to, że bycie wolontariuszem, lub „zwykła” pomoc innym zawsze niesie za sobą dobro nie tylko dla tych, którym pomagamy, ale i dla nas samych. Dobro zawsze do nas wraca w tej czy innej postaci. Julia przekonała się o tym 7 stycznia tego roku, kiedy to podczas Gali Wolontariuszy szanowne Jury doceniło jej dotychczasową pracę i uhonorowało piękną statuetką i tytułem „WOLONTARIUSZ ROKU”. Było to dla Julii wielkie lecz miłe zaskoczenie . Uzyskanie tego tytułu utwierdziło ją w przekonaniu, że to co robi, robi dobrze i ma to sens. Pomimo tego, iż jej pomoc względem innych jest bezinteresowna, miło jest wiedzieć, że ktoś to zauważ i docenia.

Może znajdzie się wśród uczniów naszej szkoły choć jedna osoba, która zainspirowana przykładem Julii Podleśnej podejmie decyzję o zostaniu wolontariuszem. Naprawdę warto!

Julia Podleśna