Uczniowie z pasją – Małodziński Mateusz

Nazywam się Mateusz Małodziński. Jestem uczniem klasy II „D” Zespołu Szkół Nr 12 w Lublinie.

Chciałbym wziąć udział w konkursie „Pozaszkolne pasje”.  Oprócz nauki w szkole, mam wiele pasji, ale największą jest bez wątpienia piłka nożna. Od najmłodszych lat bardzo lubiłem bawić się z piłką. Często z tatą lub kolegami grałem w piłkę w ogródku. Czasami chodziłem z rodzicami na boisko szkolne aby sobie pograć. Na wakacjach wiele razy odwiedzałam Stadion Narodowy w Warszawie. Od września należę do klubu sportowego „Sławin” i dwa razy w tygodniu intensywnie trenuję.

Ogromną przyjemność sprawia mi ruch na świeżym powietrzu, mam bardzo dobrą kondycję i lubię biegać (zwłaszcza za piłką nożną).

Oprócz mojej „ukochanej piłki” bardzo lubię jeździć na hulajnodze elektrycznej oraz na rowerze. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, to wyruszamy z rodzicami na wycieczki do lasu, na wieś czy do centrum miasta.

Czasami pogoda nie pozwala aktywnie spędzać czasu na świeżym powietrzu, więc wtedy spędzam czas w swoim pokoju na konstrukcyjnym budowaniu klocków Lego. Uwielbiam robić wysokie budowle z klocków. W zeszłym roku uczęszczałem na dodatkowe zajęcia z Lego Kids, ale w tym roku ze względu na ilość dodatkowych zajęć  niestety musiałem zrezygnować.

Bardzo lubię także śpiewać i tańczyć, czego potwierdzeniem jest mój udział w zajęciach tanecznych Centrum Tańca Wasilewski-Felska.

Oprócz powyższych opisanych w skrócie moich pasji lubię także, chyba jak każde dziecko, oglądać bajki i filmy przyrodnicze oraz przygodowe.

Często czytam również z rodzicami, a czasami sam książki z przygodami.

Ponadto, w wolnej chwili uwielbiam bawić się z moim  młodszym bratem Marcelkiem.