Uczniowie z pasją – Kornelia Bąk

Kornelia Bąk jest uczennicą klasy 3d. Jej pasją jest taniec i śpiew.  Pasja ta zrodziła się na początku edukacji wczesnoszkolnej. Kornelia uczęszczała do  Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie zs w Dąbrowicy. Tam też zetknęła się po raz pierwszy ze śpiewem i tańcem. Kornelia potrafi tańczyć: poloneza, krakowiaka, kujawiaka, mazurka, oberka.

Kornelia jest uczennicą koleżeńską, empatyczną i miłą dla innych. Lubiana przez grono nauczycieli, zawsze przygotowana do lekcji. Można na niej polegać ponieważ jest odpowiedzialna i zdyscyplinowana. To dobra organizatorka. Wywiązuje się terminowo z podjętych przez siebie przedsięwzięć. Chętnie reaguje na uwagi i polecenia nauczycieli. Nauczyciel jest dla niej autorytetem, którego bardzo szanuje. Uważa na lekcjach. Dyscyplina pracy i koncentracja podczas lekcji pomagają uczennicy w zdobywaniu dobrych ocen. Kornelia przychodzi do szkoły przygotowana, a zaległości spowodowane nieobecnościami uzupełnia w terminie. Prezentuje wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią. Szanuje i rozwija jej dobre tradycje. Kornelia  jest uczennicą wzorową i odpowiedzialnie wypełnia wszystkie obowiązki szkolne. Regularnie uczęszcza do szkoły nie spóźnia się na zajęcia. Aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz szkoły, klasy, środowiska. Godnie reprezentuje szkołę oraz klasę w konkursach.

Ostatnim jej osiągnięciem było zdobycie trzeciego miejsca w konkursie plastycznym pt. ,, Moja wymarzona choinka”. W bieżącym roku szkolnym kontynuowała udział w konkursie wokalnym ,,Piosenki patriotycznej”, gdzie zajęła trzecie miejsce oraz w VII Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanego w naszej szkole, gdzie Kornelia zdobyła drugie miejsce . Uczennica samodzielnie rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia, szczególnie z nauk artystycznych. Systematycznie wzbogaca swoja wiedze. Kornelia mówi, że pasja ta będzie już jej towarzyszyła przez następne lata edukacji gdyż jak widziała po raz pierwszy taniec to od razu znalazła swoje zainteresowanie ,,jakby ktoś przekręcił klucz w zamku.” Nikt nie może mieć wątpliwości, że pasja jest jak iskra, która rozpala życie i nadaje mu smak.

Kornelia Bąk