„To lubię” – spotkanie z poezją

„To lubię”- pod takim tytułem spotkaliśmy się na czytaniu poezji. Wiersze to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka i do samego siebie, trzeba z nimi obcować już od najwcześniejszych lat i wciąż na nowo odkrywać w nich coś pięknego (ks. J. Twardowski).

Sięgnęliśmy po ulubione wiersze z „zaczarowanej krainy dziecięcych lat”: Marii Konopnickiej (Stefek Burczymucha), czy Julina Tuwima (Lokomotywa). Potem powędrowaliśmy do twórczości zachwycającej się pięknem przyrody – Kapuśniaczek J. Tuwima. Ważnym elementem spotkania było obcowanie z poezją Adam Mickiewicza.

„Poezja to mowa uczuć ludzkich”, dlatego nie mogło zabraknąć utworów o miłości:  Wspomnienie J. Tuwima czy Śpieszmy się… ks. J. Twardowskiego.

Recytacji towarzyszyła nastrojowa muzyka. Miło było posłuchać „Deszczowej piosenki”  czy poloneza „Pożegnanie ojczyzny”.

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu. Samorządowi Uczniowskiemu i Radzie Rodziców za przygotowanie „słodkości”, które umiliły wspólnie spędzony czas.

Anna Lachiewicz

Marzanna Lebedziuk