TEST KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

2 czerwca 2022 roku nasi uczniowie podeszli do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu, który kończy pierwszy etap edukacji. Trzecioklasiści zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Test z edukacji polonistycznej sprawdzał umiejętności czytania ze zrozumieniem, wyciągania wniosków oraz umiejętność pisania tekstów użytkowych. Test matematyczny badał nie tylko umiejętność liczenia ale również sprawność w rozwiązywaniu zadań tekstowych. Z kolei test przyrodniczy pokaże m.in. czy zdobytą wiedzę uczniowie potrafią wykorzystać w praktyce.

Wicedyrektor Aneta Dams

Koordynator Paulina Wójcik