Propozycje konkursów klas IV-VIII

SZKOLNY KONKURS Z OKAZJI DNIA ZIEMI „EKO – MASKOTKA”

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Zainwestuj w Naszą Planetę”.

Z tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

1. Cele konkursu:

Kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska, propagowanie idei proekologicznego stylu życia, wtórne wykorzystanie odpadów jako tworzywa artystycznego, upowszechnianie inicjatyw twórczych.

2. Zasady uczestnictwa:

a) Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV – VIII

kategoria A – uczniowie klas IV – VI

kategoria B – uczniowie klas VII – VIII

b) Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie Eko – maskotki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych w sposób bezpieczny dla użytkowników.

c) Każdy uczeń może wykonać samodzielnie tylko jedną pracę dowolnie wybraną techniką.

d) Praca powinna być trwale opatrzona metryczką z następującymi danymi: imię i nazwisko ucznia, klasa.

e) Prace należy składać w terminie do 25 kwietnia 2022 r. do p. Moniki Domańskiej lub p. Małgorzaty Ostaszewicz.

f) Przyjmowane będą tylko prace związane z tematem.

3. Kryteria stosowane podczas oceny prac konkursowych:

a) Zgodność z regulaminem i tematem konkursu.

b) Ujęcie tematu (oryginalność, pomysłowość, technika wykonania, estetyka pracy).

c) Wykorzystanie surowców wtórnych lub innych materiałów ekologicznych.

d) Inwencja i pomysłowość podejścia do tematu.

e) Swoboda posługiwania się wybranymi technikami.

Wśród zgłoszonych prac zostaną wyłonione miejsca: pierwsze, drugie i trzecie w obu kategoriach. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 kwietnia 2022 r. Przewidziane są nagrody rzeczowe.

Organizatorzy konkursu:

Monika Domańska