Stawiam na Siebie

W związku z obchodzonym Dniem Bezpiecznego Internetu, uczniowie wzięli udział w spotkaniu, którego celem było pogłębienie wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z uzależnieniami –  biorąc pod uwagę tematykę uzależnień behawioralnych (ze szczególnym uwzględnieniem nadużywania komputera i Internetu)

Na lekcji jako fundamentalny, został omówiony  obszar budowania poczucia własnej wartości, uczniowie mieli możliwość udziału w ćwiczeniach zwiększających samoocenę, oraz  kształtowania umiejętności trenując skuteczne sposoby odmowy.

W czasie dyskusji uczniowie przedstawili swoje poglądy na temat zagrożeń i konsekwencji związanych z nadużywaniem gier komputerowych i Internetu oraz przypomnieli i utrwalili sobie wiedze dotyczącą miejsc, w których zawsze znajdą pomoc psychologiczną.

Podsumowując zajęcia:  Nie daj się wciągnąć w wirtualny świat- Prawdziwe życie jest obok Ciebie!

• Uwierz w siebie- jesteś wartościową osobą.
  • Każdy zasługuje na szacunek.
  • Nie ulegaj presji innych.
  • Kontroluj ile czasu spędzasz korzystając z Internetu.
  • Dbaj o relacje ,,w świecie realnym”.
  • Rozwijaj swoje pasje i zainteresowania.
  • Dbaj o zdrowy tryb życia.
  • Zawsze możesz prosić o pomoc.
  • Rozmawiaj szczerze z rodzicami o swoich działaniach w Internecie.

Anna Tuczyńska

Psycholog szkolny