Aktualności podstawowa

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ W KLASIE 2d

Wiosna to czas zabawy na świeżym powietrzu, psot na placach zabawa,  jazdy na rowerze czy hulajnodze i skoków na trampolinie. Podczas takiej aktywności łatwo może dojść do sytuacji, w której ktoś może potrzebować pomocy  –  od zwykłego przyklejenie plastra na palec po wezwanie karetki.  Jak się zachowywać w sytuacjach? Tego wszystkiego uczniowie klasy 2d dowiedzieli się podczas spotkania on-line z panią pielęgniarką Magdaleną Tłuczkiewicz.  Pani Magda opowiedziała, co należy zrobić w przypadku oparzenia czy przegrzania, jak zaopatrzyć ranę i  zatamować krwotok z nosa. Uczniowie na swoich pluszakach ćwiczyli pomoc w wypadku zadławienia, bandażowanie skaleczenia  oraz usztywnianie złamanej kończyny.

Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za spotkanie i podzielenie się fachową wiedzą.

Koordynator Beata Grzegorczyk