AktualnościPrzedszkoleRealizacja programu w grupach przedszkolnych

Poszerzanie wiedzy z zakresu alergii- Szafirki

Szafirki uczestnicząc w projekcie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Z alergią przez życie – program edukacyjny dla przedszkolaków” opracowały temat alergii w oparciu o metodę projektów. Cechą zasadniczą metody projektów jest aktywność badawcza osób biorących w nim udział. Tak więc, Szafirki samodzielnie inicjowały, planowały oraz wykonywały przedsięwzięcia, mające na celu poszerzenie ich wiedzy z zakresu alergii. W pierwszym etapie stworzyły siatkę tematyczną oraz formułowały pytania. W kolejnym etapie próbowały znaleźć odpowiedzi na wszystkie postawione pytania, zapraszały ekspertów oraz tworzyły pomoce dydaktyczne. W trzecim etapie przeprowadziły rozmowę podsumowującą i samodzielnie przygotowały wydarzenie podsumowujące.