Świetlicowe wieści

PIKOWANIE ROŚLIN W ŚWIETLICY KLAS TRZECICH

Zgodnie z obietnicą wraca temat rozsadzania roślin w świetlicy. Dzieci poznały podstawowe nazwy związane z uprawą roślin. W marcu wspólnie sialiśmy wiele warzyw, owoców i kwiatów. Świetliki dbały o roślinki, podlewając je i podziwiały kiełkowanie nasion i wzrost roślinek. Większość nasionek wypuściła kiełki. Pod koniec kwietnia nastąpił kolejny etap uprawy roślin czyli pikowanie. Przepikowaliśmy pomidorki koktajlowe, pomidory malinowe, ogórki, słoneczniki oraz astry. Dzieci, które były zaangażowane i pomagały przy podlewaniu, sianiu, pikowaniu oraz przynosiły swoje nasionka, dostały roślinki w nagrodę do domu. Wyróżnić należy tu Anię Piekarską z klasy 3a, która była bardzo zaangażowana w uprawę roślin.

GaleriaWychowawcy świetlic nr 5 i 6