AktualnościAktualności podstawowa

“PIECZENIE BABKI ONLINE” UCZNIÓW KLASY III G

Uczniowie klasy III g zdecydowali się na próbę swoich sił w pieczeniu babki wielkanocnej. Od najdawniejszych czasów przepis na to symboliczne ciasto musiała znać każda szanująca się gospodyni. Jej upieczenie to wyraz doskonałości i umiejętności kulinarnych. Babki po raz pierwszy pojawiły się na stołach polskich w XVII wieku. Z pieczeniem babki jest związanych wiele zabawnych zwyczajów, na przykład: podczas pieczenia babki w domu nie mogło być ani jednego mężczyzny, gdyż w ich obecności ciasto rzekomo miało opaść, a upieczone babki służące kładły na kolanach na poduszkach i kołysały do momentu aż ciasto całkowicie wystygło.

Dzieci z klasy III g skorzystały z nieco mniej skomplikowanego przepisu udostępnionego przez Wychowawcę i wspólnie z Rodzicami, którzy czuwali także nad bezpieczeństwem przedsięwzięcia, upiekły i samodzielnie udekorowały swoje pierwsze świąteczne ciasto na zajęciach online. Efekty, które można podziwiać na zdjęciach, przeszły najśmielsze oczekiwania i domy uczniów wypełnił zapach kojarzący się ze zbliżającą się Wielkanocą. Babki samodzielnie upieczone przez dzieci będą piękną ozdobą świątecznych stołów w wielu domach.

Koordynatorzy:

Marzanna Lebedziuk