Zaproś Rodzica Na Swoją Lekcję

NIEZWYKŁY GOŚĆ W 3 F

Na świecie istnieje tak dużo przeróżnych zawodów, że nawet nie wszyscy dorośli mają w tym dobre rozeznanie – tym bardziej, że ciągle powstają nowe zawody a inne idą do lamusa.
Rozmawiając z dziećmi na te tematy, zwróćmy  także uwagę na to że każdy zawód jest potrzebny i że ludzką pracę należy szanować, bo z efektów tej pracy wszyscy na co dzień korzystamy.

Zawód księgowego pojawił się wraz z obrotem pieniędzmi, a co za tym idzie – koniecznością przeprowadzania niezbędnych rozliczeń. Chociaż obecnie księgowy w swojej pracy korzysta z o wiele bardziej zaawansowanych technologii, które ułatwiają mu realizację zadań, to jednak zakres obowiązków znacząco się nie zmienił. Osoba na tym stanowisku ponosi odpowiedzialność za stan finansów firmy. Głównym zadaniem księgowego jest prowadzenie szeroko pojętej rachunkowości.

Tym też zajmuje się pan Kamil Szwajgier, tata Marcela,  który w ramach projektu Zaproś Rodzica na swoją lekcję odwiedził naszą klasę. Pracuje on jako księgowy na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie i w bardzo przystępny sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy. Zdradził im tajniki zawodu od którego zależy naliczanie i wypłacanie pieniążków. Uczniowie zadawali pytania, na które uzyskali bardzo rzeczowe odpowiedzi a na zakończenie dostali od gościa prezenty.

Dziękujemy panu Kamilowi za trud jaki włożył w przygotowanie lekcji.

Aneta Łukasiewicz