Najważniejsze informacje dotyczące tegorocznej rekrutacji do klas pierwszych.

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH

AKTUALIZACJA 6.04.2022 R.

Dzieci obwodowe

Wszystkie dzieci z obwodu zgłoszone w systemie, których rodzice dopełnili formalności zostały przyjęte do klasy pierwszej.
Rodzice dzieci  zgłoszonych do szkoły podstawowej w obwodzie, której zamieszkują tzw. dzieci obwodowe, nie składają potwierdzenia woli, dzieci przejęte są do szkoły z urzędu na podstawie złożonego wniosku zgłoszeniowego.

Dzieci spoza obwodu szkoły

Kandydaci zgłoszeni do szkoły spoza obwodu zostali do niej przyjęci.
Dziecko z listy zakwalifikowanych do szkoły podstawowej zostaje przyjęte do szkoły, jeżeli rodzic w terminie od 6.04.2022r. od godz. 12:00 do 11.04.2022r. do godz. 14:00 potwierdzi wolę podjęcia nauki w danej szkole.

Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole rodzice mogą złożyć na trzy sposoby:
– bezpośrednio dostarczając wypełnione potwierdzenie do szkoły do której kandydat został zakwalifikowany,
– wydrukowane, wypełnione i zeskanowane potwierdzenie przesłać w systemie rekrutacyjnym po zalogowaniu się na konto kandydata,
– wypełnić potwierdzenie bezpośrednio w systemie rekrutacyjnym po zalogowaniu się na konto kandydata i podpisać profilem zaufanym.

Rodzice kandydatów spoza obwodu, nie zakwalifikowanych do żadnej z wybranych szkół powinni skontaktować się ze szkołą obwodową celem dopełnienia formalności zgłoszenia dziecka do szkoły obwodowej lub poinformować szkołę, iż dziecko będzie brało udział w postępowaniu uzupełniającym na wolne miejsca, które będzie trwało w dniach 9-12.05.2022 r.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że dnia 28 marca 2022 r. rozpoczęła się rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023, kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły.

Rekrutacja odbywa się z zastosowaniem systemu elektronicznego poprzez rejestrację kandydatów na stronie https://naborsp-kandydat.edu.lublin.eu/lublin/, gdzie osoby posiadające podpis kwalifikowany lub profil zaufany, mogą wypełnić wniosek wraz z ewentualnymi załącznikami i przesłać drogą elektroniczną do szkoły podstawowej, bez konieczności dostarczania wniosku w formie papierowej – (niezbędne są podpisy kwalifikowane obojga rodziców/opiekunów prawnych) oraz poprzez dostarczenie wypełnionych wniosków do sekretariatu szkoły w wersji papierowej.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Szanowni Rodzice,

Dnia 7 marca rozpoczął się etap zgłaszania dzieci obwodowych do systemu rekrutacyjnego.

Przypominamy, iż Ci z Państwa, którzy w systemie elektronicznym nie złożą dwóch podpisów elektronicznych zobowiązani są do dostarczenia wniosku w wersji papierowej.

Urna na dokumentację ustawiona została w przedsionku głównego wejścia do szkoły.

Prosimy o nie przesyłanie skanów/kopii wniosków przez e-mil. Akceptowane są jedynie oryginały dokumentów.

Wszelkie informacje na temat postępowania zgłoszeniowego do klasy pierwszej umieszczane będą w systemie rekrutacyjnym.

Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych

Zasady zgłoszeń i rekrutacji do szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023

Zapisy do klas I szkół podstawowych prowadzone są dwuetapowo:

1. Zgłoszenia do szkół z określonym obwodem – dla kandydatów, którzy podejmą naukę w szkole, w obwodzie, której zamieszkują.

– zgłoszenie odbywa się na wniosek (wniosek zgłoszeniowy) złożony przez rodzica w terminie od 7 marca 2022  do 18 marca 2022 r.

1. Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu do klas ogólnodostępnych, rekrutacja do oddziałów integracyjnych (miejsca dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego), rekrutacja do oddziału sportowego

– rekrutacja odbywa się na wniosek rodzica (wniosek rekrutacyjny) złożony w szkole pierwszego wyboru w terminie od 28 marca 2022 r. do 04 kwietnia 2022 r.

Szczegóły informacji pod linkiem:

1. Dokładny harmonogram rekrutacji do klas I SP na rok szkolny 2022/2023 określa:

Zarządzenie nr 101/1/2022 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 28 stycznia 2022 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2022/2023 do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin

Treść zarządzenia znajdą Państwo pod adresem:

2. Kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do szkół podstawowych określa:

Uchwała nr 495/XII/2019 Rady Miasta Lublin z dnia 19 grudnia 2019 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem wybranej szkoły podstawowej

Link do uchwały

Link do obwieszczenia PML