Wyniki rozstrzygniętych konkursów klas IV-VIII

Międzyszkolny konkurs „Chemionerzy”

W dniu 6 czerwca odbył się miedzyszkolny konkurs „Chemionerzy” organizowany przez XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie. Wśród uczestników reprezentujących naszą szkołę byli uczniowie klas 8f (Paulina Być, Piotr Podgórski-Pietraś, Maja Cholewa) oraz 8g (Stanisław Skraiński, Apolonia Paplińska). Program konkursu przygotowany został tak, aby przypominał popularny w telewizji teleturniej „Milionerzy”, w którym zamiast miliona złotych uczniowie zdobywali odpowiednie sumy  punktów. Dla uczestników przewidziane zostały atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez Wydział Chemii UMCS. Oprócz dobrej zabawy i ciekawych rozgrywek dla uczniów i nauczycieli zorganizowany był poczęstunek. Tak ciekawa forma zabawy zdecydowanie sprzyja rozwijaniu zainteresowań naukami przyrodniczymi.