Konkursy G27konkursy SP14

Mama, tata w oczach dziecka- WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

„Matka” to czasownik.

To coś, co robisz, nie tylko ktoś, kim jesteś.

(Cheryl Lacey Donovan)

Mama i tata – w każdym z tych magicznych słów zamyka się mały świat dziecka, w którym dominują wielkie wartości: bezbrzeżna miłość, zaufanie i czułość. To rodzice jako pierwsi z troską przytulają maleństwo. To do nich niezdarne dziecko wyciąga dłonie, stawiając pierwsze niepewne kroki. To oni są opiekunami, potem powiernikami, a nawet przyjaciółmi. Jednakże nie tylko głaszczą i chwalą, lecz także wpajają zasady oraz karcą, wskazując najmłodszym właściwe ścieżki.

Aby okazać wdzięczność ukochanym rodzicom, uczniowie z Zespołu Szkół nr 12 zaprezentowali dziś swoje imponujące umiejętności deklamatorskie w Konkursie recytatorskim pt. „Mama, tata w oczach dziecka”. Bawili i wzruszali słuchaczy, przedstawiając najpiękniejsze teksty literatury polskiej oraz obcej pisane piórem Sofoklesa, Tadeusza Różewicza, Władysława Bełzy, Stefana Żeromskiego czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Szacowne jury w składzie: P. Ewa Nazaruk, P. Zofia Jakóbczak i P. Izabela Wróbel, oczarowane zdolnościami oratorskimi młodych recytatorów, nagrodziło następujące osoby:

Gimnazjum nr 27:

I miejsce: Ewa Górska

II miejsce: Mateusz Solski i Oskar Ziembrowicz

III miejsce: Zuzanna Czarnobil

Wyróżnienie: Karol Chudzicki

Szkoła Podstawowa nr 14 im. T. Kościuszki:

I miejsce: Julia Czarecka

II miejsce: Gaja Milewska – Grzyb

III miejsce: Patrycja Bordzań

Wyróżnienia: Paulina Sobczak, Adam Żak, Hanna Kijora

Uroczystość we wspaniałym stylu poprowadziła Pani Dyrektor Katarzyna Mazur.

Koordynatorzy:

Katarzyna Mazur