konkursy SP14Świetlicowe wieści

KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY „Harper i zagubiona wiedza”

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas II i III za pośrednictwem platformy edukacyjnej Teams wzięli udział w literackim spotkaniu  z panią Kingą Langley, autorką książki “Harper i zagubiona wiedza”. Dzieci poznały historię powstania książki, inspirację do jej napisania oraz głównych bohaterów powieści fantastycznej. Uczniowie z zaciekaniem słuchali opowieści autorki, zadawali ciekawe pytania i aktywnie uczestniczyli w rozmowie.

Pani Kinga Langley poinformowała również o Międzynarodowym Konkursie Literacko-Plastycznym na podstawie jej powieści.

Aby wziąć w nim udział, należy przeczytać książkę “Harper i zagubiona wiedza”, wybrać ulubiony fragment powieści, następnie wykonać pracę plastyczną dowolną techniką (malarstwo, rysunek, tradycyjne techniki grafiki w formacie A4 lub A3).
10 najlepszych prac uczniów naszej szkoły zostanie nagrodzonych książką “Harper i zagubiona wiedza” oraz wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Literacko-Plastycznym, w którym głównymi nagrodami są Kryształowe Pióra oraz publikacja prac 15 finalistów w specjalnym ilustrowanym wydaniu książki autorstwa Kingi Langley.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.

Prace należy składać w świetlicy nr 150 do dnia 26 maja 2021 roku.
Rozstrzygnięcie konkursu na etapie szkolnym odbędzie się dnia 27 maja.

Najlepsze prace zostaną wysłane do kolejnego etapu konkursu.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania, pani Kierownik świetlicy Annie Lis, nauczycielom świetlicy pani Annie Kosz-Bober, pani Joannie Kutnik, panu Mikołajowi Giszczakowi oraz panu Sylwestrowi Kuliszowi.

Anna Nowakowska-Kudrel