Klasa 1e w Centrum Powiadamiania Ratunkowego

W ramach projektu “Zaproś rodzica na swoja lekcję” uczniowie klasy 1e wraz z wychowawczynią oraz panią Adrianną Wiechnik udali się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na tę bardzo ciekawą wycieczkę zaprosiła nas mama Mateusza.

Uczniowie zwiedzając nowy budynek, zapoznali się z pracą operatorów numeru 112. To właśnie do tego miejsca docierają wszystkie powiadomienia, meldunki i wezwania kierowane na numer 112, a dyspozytor przyjmujący zgłoszenia podejmuje decyzję o dalszych działaniach. Dzieci dowiedziały się na jakich zasadach działa cały system powiadamiania oraz przypomniały sobie numery alarmowe, które mogą uratować życie. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach z pierwszej pomocy. Zostali zapoznani z podstawowym postępowaniem mającym na celu uratowanie życia poszkodowanej osoby, a nawet mogli indywidualnie spróbować własnych sił na fantomie. Zwiedzający mieli okazję symulować zgłoszenie, które było przyjęte przez operatora, a także obejrzeli z bliska samochody ratunkowe oraz ich wyposażenie.

Na koniec dzieci zostały obdarowane gadżetami z logo numeru 112. Ta wycieczka wyposażyła uczniów w niezbędną wiedzę i niesamowite wspomnienia!

Dziękujemy mamie Mateusza za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Edukacja na temat numeru alarmowego 112 to ważny obszar pracy Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdyż wyedukowane społeczeństwo, to świadome społeczeństwo, a dzięki temu praca operatorów staje się łatwiejsza.

wychowawczyni

Agnieszka Nikołajuk