Inicjatywa druga

,,Zdrowie na talerzu”

W świetlicy szkolnej 62, w ramach projektu ,,Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” odbyły się zajęcia dydaktyczne o kształtowaniu nawyków zdrowego odżywiania. Dzieci zapoznały się z ważnymi w diecie składnikami występującymi w pożywieniu, ich rolą w organizmie i występowaniem w produktach spożywczych. Dowiedziały się o zbędnych i szkodliwych substancjach oraz źródłach ich występowania, a także jaka jest rola aktywności fizycznej w prawidłowym funkcjonowaniu dzieci.

W czasie zajęć dzieci wzięły udział w debacie na temat zdrowego żywienia. Dyskutowały o tym co to jest zdrowie, co  możemy zrobić, aby być zdrowym. Następnie w grupach układały wyrazy i zdania z rozsypanki wyrazowej, rozwiązywały tematyczną krzyżówkę, a także oceniały prawidłowe i nieprawidłowe zachowania dotyczące zasad zdrowego odżywiania. Doskonaliły umiejętność poprawnego wypowiadania się oraz współdziałania w grupie. Wykazały się umiejętnością logicznego myślenia, kreatywnością, zaangażowaniem.

Zajęcia zakończyły się wspólną degustacją zdrowych smakołyków ?

Wychowawcy  świetlicy:
Anna Lis
Patryk Kargul

,,Zdrowie na talerzu” – owocowe szaleństwo w świetlicy

W świetlicy szkolnej 62, w ramach projektu “Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” przeprowadziliśmy praktyczne zajęcia promujące zdrowe odżywianie, na których wykonaliśmy wspólnie owocowe sałatki i koktajle owocowo – warzywne. Uczniowie poznawali smaki, a także uczyli się jak obierać i kroić awokado oraz świeżego ananasa. Przygotowanie bogatych w cenne wartości odżywcze sałatek i koktajli oraz wspólne spożywanie sprawiło dzieciom nie tylko mnóstwo przyjemności, ale także możliwość zdobycia wiedzy i przekonanie się, że warzywa i owoce w surowej postaci są najzdrowsze.
Wspólna degustacja odbyła się następnego dnia na zajęciach w świetlicy 🙂

Wychowawcy świetlicy:
Anna Lis