Fundacja Sempre a Frente

Udział uczniów klas 8 w projekcie edukacyjnym poszerzającym wiedzę z zakresu zasad funkcjonowania wolontariatu europejskiego oraz rozwijającym kompetencje emocjonalno-społeczne i obywatelskie.

W dniu 15 lutego, młodzież klas 8 spotkała się z przedstawicielami Fundacji Sempre a Frente, w tym ze studentkami z Niemiec, by porozmawiać o możliwościach uczestniczenia w programach wolontariatu lokalnego i międzynarodowego. Zaproszeni goście, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą, przekazali uczniom informacje o głównych założeniach programów  Erasmus+, Europejskiego Korpusu Solidarności, opowiedzieli o wielu innych ciekawych projektach, w których młodzież może wziąć udział. Zaangażowanie się w działalność wolontariatu, w ramach wskazanych programów, daje młodym ludziom ogromne możliwości nabywania nowych kompetencji społecznych, umiejętności komunikowania w języku obcym, współpracy z innymi ludźmi, radzenia sobie ze stresem i emocjami, stawiania sobie celów życiowych, angażowania się w życie swojej społeczności lokalnej. Posiadanie rozwiniętych umiejętności społecznych przekłada się na poziom codziennego funkcjonowania, radzenia sobie w szkole, w rodzinie, w grupie rówieśniczej. Pozwala na lepsze poznanie siebie, bezpieczniejsze i pewniejsze wkraczanie w dorosłe życie. Wolontariat międzynarodowy stwarza możliwości wyjazdu i nabywania doświadczenia za granicą przy pełnym wsparciu finansowym ze środków unijnych.

Jeżeli masz mniej niż 18 lat możesz:

• dołączyć do Akademii Lokalnego Animatora
  • dowiedzieć się o możliwościach realizacji wolontariatu lokalnego i zagranicznego dla osób niepełnoletnich w ramach naszej działalności Regionalnego Punktu Sieci Eurodesk

Zaciekawiony/a? Chcesz wiedzieć więcej a może już wiesz, w co chcesz się zaangażować?

Napisz do nas: dawid.reja@sempre.org.pl

Zadzwoń: 690 008 018