Aktualności podstawowa

DZIEŃ POSTACI LITERACKIEJ

Tuż przed feriami, w piątek 8 lutego, korytarze Zespołu Szkół nr 12 wypełnią się kolorowymi postaciami literackimi. Nie zabraknie Świtezianki, Balladyny, Romea i Julii, Syzyfa czy Sherlocka Holmesa.

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli, aby tego dnia przebrali się za bohatera literackiego. Kto wcieli się w postać z literatury oraz będzie potrafił opowiedzieć jej historię, otrzyma ocenę bardzo dobrą z języka polskiego. Ponadto Samorząd Uczniowski zorganizuje na korytarzu stoiska z zagadkami dotyczącymi wiedzy o lekturach (4-6, 7-8, gimnazjum). Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi  uczeń/postać otrzyma słodki upominek.

Niech ten dzień będzie barwny i wesoły! A przy okazji skłoni naszych uczniów do zgłębienia lektury!

Anna Zielińska, Jakub Rzeźnik

oraz Samorząd Uczniowski