Czytanie ma moc – zajęcia czytelnicze z elementami kodowania w klasie 1d

W dniu 28 września w ramach projektu Zaproś Rodzica na swoją lekcję dzieci z klasy 1d uczestniczyły w spotkaniu z Panią Agnieszką Chaber, która na co dzień pracuje w bibliotece.
Akcja „Ogólnopolski Dzień Czytania” była inspiracją do przeprowadzenia ciekawych i wzbogacających zajęć czytelniczych, podczas których dzieci wysłuchały opowiadania Christosa pt. „Książki” oraz J. Brudzewskiego „O Panach palcach” przedstawionych w formie teatrzyku. Pani Agnieszka opowiedziała również o swojej pracy, zachęcając i motywując dzieci do korzystania z biblioteki oraz czytania książek rozwijających wyobraźnię, umiejętność czytania oraz zapamiętywania. W drugiej części spotkania dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia i umiejętności plastyczne. Wykonały metodą origami piękne zakładki do książek, ozdabiając je według własnego pomysłu oraz rozwiązały karty pracy z elementami kodowania, wykazując się koordynacją i precyzją. Zajęcia odbyły się w bardzo przyjaznej i twórczej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za miłe i wyjątkowe spotkanie!

Wych. Anna Lis