Świetlicowe wieści

Czytanie łączy pokolenia

W ramach projektu ,,Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” w dniu 14 grudnia odbyło się spotkanie  z Panią Agnieszką Kostką mamą naszych świetlików,  z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy szkolnej. Pani Agnieszka zabrała dzieci w świat Zosi i jej pluszowego zająca Feliksa. Przeczytała dzieciom opowiadanie A. Langen i C. Droopa pt. „Świąteczne listy od Feliksa”. Dzieci słuchały z uwagą i skupieniem oraz dużym zainteresowaniem. Poczuliśmy magię zbliżających się świat. Ważnym punktem spotkania była analiza treści opowiadania oraz rozmowa Pani Agnieszki z dziećmi, które chętnie brały udział w dyskusji oraz odpowiadały na pytania. Wykazały się umiejętnością uważnego słuchania oraz udzielania logicznych wypowiedzi. Na koniec tego pięknego spotkania dzieci otrzymały od naszego gościa słodkie prezenty.
W naszej świetlicy czytamy dzieciom codziennie. Czytając, rozwijamy wyobraźnię, stymulujemy rozwój mowy, doskonalimy pamięć oraz rozbudzamy ciekawość świata. Czytanie to również czas na wspólne rozmowy i dyskusje na temat przeczytanych opowiadań lub wierszy. Książki to również skarbnica wiedzy o emocjach. Dzieci nie tylko poznają uczucia, ale także uczą się je nazywać i dowiadują się, w jaki sposób je wyrażać. Przenoszą się w świat fantazji i uczą się marzyć.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za miłe i  wyjątkowe spotkanie 🙂

Anna Lis