Świetlicowe wieści

BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH

13 czerwca w naszej szkole odbyły się lekcje o bezpieczeństwie energetycznym zorganizowane przez PGE Dystrybucja w Lublinie. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z bardzo ciekawymi gośćmi – Panem Elektrykiem Roman i Świetlik Skierką. Kukiełki dzieliły się wiedzą o energii elektrycznej oraz zasadach bezpieczeństwa. Dzieci uzyskały również odpowiedź na pytanie „skąd w gniazdku jest prąd?”.

Podczas lekcji energetycznej w szkole szczególny nacisk został położony na konieczność zachowania ostrożności przy posługiwaniu się urządzeniami zasilanymi prądem. Poprzez zabawę Kukiełki uświadamiały dzieci, jakich urządzeń elektrycznych nie mogą używać bez opieki dorosłych. Dzieci dowiedziały się również, co powinny zrobić jeśli zauważą uszkodzone lub zerwane przewody elektryczne, m.in. należy powiadomić dorosłych, zadzwonić pod nr tel. 112 lub 991. Informowano dzieci również o tym, aby unikały zabaw w pobliżu linii energetycznych, co jest szczególnie ważne
w okresie wakacyjnym, kiedy spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się także,  dlaczego należy oszczędzać energię elektryczną i przede wszystkim
w jaki sposób.

Zdobytą wiedzę dzieci wykorzystały w Konkursie Plastycznym “Wiecie czy nie wiecie co Energetycy robią na świecie”.
22 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród  przez Dyrektora Generalnego PGE Dystrybucja w Lublinie  – Pana Dariusza Dudka.

Laureaci Konkursu;

1 miejsce – Zuzanna Wojnowska, 2b

2 miejsce – Natalia Drobek, 2d

3 miejsce – Justyna Śliwińska, 1c

Wyróżnienia otrzymali;

1. Aleksander Myć, 1d
  2. Paulina Piotrowska, 2d
  3. Nazar Piletskyi, 1d
  4. Marysia Sobieszek, 2d
  5. Karina Adamowicz, 1a
  6. Maja Chwil, 1
  7. Karolina Koniuszewska, 1a

Zwycięzcom serdecznie Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy PGE Dystrybucja w Lublinie za nieocenione lekcje bezpieczeństwa, oraz nagrody. Serdecznie dziękujemy Fabryce Cukierków “Pszczółka” za słodkie upominki.

LEKCJA 1

LEKCA 2