ADAPTACJA Z UŚMIECHEM KLASY III G HISTORIA

“Każdy potrafi tworzyć historię.
Tylko wielki człowiek potrafi ją opisać”
Oskar Wilde.

Kolejnym etapem “Adaptacji z uśmiechem” było spotkanie z nauczycielem przedmiotu, z którym uczniowie klasy III g spotkają się po raz pierwszy w swojej edukacji. Oczywiście historia jest obecna w całej podstawie programowej pierwszego etapu edukacyjnego, jednak jako przedmiot szkolny pojawia się dopiero w klasie czwartej. Opisywaniem historii w ZS nr 12 zajmuje się człowiek pełen pasji, który potrafi o historycznych faktach  opowiadać jakby to była wielka przygoda, pan Jacek Ogorzałek. Dzieci z zaciekawieniem słuchały nauczyciela, angażowały się w zajęcia, zadawały pytania i przekonały się, że nauka historii może być jak odkrywanie tajemnic, które wyjaśniają funkcjonowanie całego świata, zarówno tego, który nas otacza, jak i tego, który przeminął, ale pozostał w świadomości i pamięci ludzi.

Koordynatorzy:

Marzanna Lebedziuk