Lubelski Projekt Edukacyjny – „Nie jestem sam – pomagam”

Klasa 6a przyłączyła się do inicjatywy pod hasłem „Nie jestem sam – pomagam”, skierowanej do uczniów szkół podstawowych. Projekt został stworzony przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie wspólnie ze Stowarzyszeniem „Życie z chorobą nie musi być smutne” im. Karoli Majewskiej. Karolina – patronka stowarzyszenia – przez 11 lat walczyła z przewlekłą chorobą. Angażowała się w akcje charytatywne między innymi: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Była też wieloletnią wolontariuszką Polskiego Radia Lublin. Zmarła w 2018 roku w wieku 17 lat. Prowadziła bloga o nazwie „Życie z chorobą nie musi być smutne”.

Główne cele akcji to upowszechnianie wiedzy o sytuacji niepełnosprawnych i przewlekle chorych pacjentów szpitali dziecięcych, kształtowanie postaw społecznych, wprowadzenie uczniów w świat wartości w tym ofiarności, współpracy, solidarności, odpowiedzialności, altruizmu, szacunku i empatii oraz integrowanie zespołu klasowego.

Za nami realizacja I modułu pod hasłem „Budujemy empatię”. Uczniowie z zaangażowaniem, pomysłowością i kreatywnością podeszli do wykonania zadania. Efekty ich pracy umieszczone zostały na stronie stowarzyszenia w postaci filmiku dostępnego pod linkiem: https://www.stowarzyszeniekaroli.pl/?p=1020

Katarzyna Pochylczuk-Łobejko – pedagog specjalny

Skip to content