WIZYTA FARMACEUTÓW W KLASIE 3 F

Dnia 11.10.2021r. w ramach projektu ZAPROŚ RODZICA NA SWOJĄ LEKCJĘ klasę III F odwiedzili rodzice Mateusza -państwo Kamila i Marcin Zdybiccy, którzy są farmaceutami. Dzieci podczas zajęć poznały tajniki tego zawodu. Do zadań farmaceuty zatrudnionego w aptece należy m.in. realizowanie recept, sprzedaż produktów medycznych i leków gotowych oraz wytwarzanie recepturowych, udzielanie porad w zakresie stosowania i działania leków.

Państwo Zdybiccy przynieśli ze sobą starą apteczną wagę szalkową, na której uczniowie odmierzali określoną ilość składników potrzebnych do wykonania maści. Dzieci mogły mieszać i ucierać różne komponenty w moździerzu, przekładać maść do przygotowanych pojemników. Możliwość samodzielnego przygotowania specyfiku była dla nich bardzo atrakcyjna. Podczas wykonywania doświadczeń przekonały się, jak bardzo odpowiedzialna i wymagająca jest praca aptekarza. Zauważyły również, iż trzeba cechować się dokładnością i spostrzegawczością. Gościnnie na zajęcia przybyła do nas pani wicedyrektor Aneta Dams, która pilnie uczestniczyła w zajęciach.

Dzieci dzięki temu spotkaniu poszerzyły swoją wiedzę o otaczającym świecie. Poznały ciekawy zawód i tajniki przygotowania leku. To było bardzo ciekawa lekcja.

Serdecznie dziękujemy!

 

                                                                                           wych. Aneta Łukasiewicz

Skip to content