TRASĄ NADWIŚLAŃSKIEJ KOLEI WĄSKOTOROWEJ

Działo się to pamiętnego, październikowego dnia, kiedy uczniowie klasy 7 B  wraz z opiekunami: p. Jackiem Ogorzałkiem, p. Mikołajem Giszczakiem oraz p. Konradem Figlem, udali się autokarem do Karczmisk k. Opola Lubelskiego na stację kolei wąskotorowej. Oprócz podziwiania zabytkowej hamowni, taboru lokomotyw i wagonów przeżyliśmy niesamowitą przygodę prowadzenia pojazdów kolejowych w postaci drezyn, napędzanych siłą naszych mięśni. Kilkukilometrowa trasa, którą pokonywaliśmy 30 minut, zawiodła nas przez malownicze lasy wprost do Polanówki, gdzie ucztowaliśmy i biesiadowaliśmy przy gitarowych dźwiękach i śpiewie wybitnego muzyka- p. Mikołaja Giszczaka. Pieczenie kiełbasek, pianek, a nawet podpiekanie nad ogniskiem chleba, dało nam wiele radości i smaku, jakiego nie sposób doznać na co dzień. Po wyjątkowo odprężającym, ogniskowym relaksie, wsiedliśmy z powrotem do naszych kolejowych maszyn i przejechaliśmy do stacji Karczmiska. Uczniowie dali wyraz uznania i podziękowanie pracownikom stacji za miło zorganizowany czas, po czym wraz z opiekunami wsiedli do autokaru i wrócili do domu. Z pewnością zawitamy tam jeszcze nie raz.

Zapraszamy do galerii 🙂

p. Jacek Ogorzałek