BRATERSKI GEST DLA POTRZEBUJĄCYCH- WOLONTARIUSZE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS ODPOWIEDZIELI NA APEL PCK

W sobotę 9 października 2021r.wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z klas 8a i 8g pomagali w przygotowaniu i dystrybucji darów dla migrantów. Udział w akcji to odpowiedź na ogłoszoną i realizowaną przez Lubelski Oddział Okręgowy PCK zbiórkę darów na rzecz osób będących w kryzysie humanitarnym w związku z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy.

Młodzież  i Nauczyciele naszej szkoły przez kilka godzin segregowali  i pakowali odzież dla dorosłych i dzieci, która napłynęła od darczyńców do magazynu PCK przy ul.Bursaki 17 w Lublinie. Przygotowane dary  są dystrybuowane na bieżąco do organizacji zajmujących się pomocą dla cudzoziemców przebywających w ośrodkach i dla tych migrantów, którzy często w stanie skrajnego wychłodzenia i wygłodzenia trafiają do strefy przygranicznej.

„Dzisiejsza sobota przyniosła nam wiele pozytywnych emocji”-mówiła jedna z wolontariuszek Koła Caritas po zakończonej akcji  a pozostali dopowiadali, że cieszą się, że mogli choć trochę pomóc. Bez wahania też zgłosili się do pomocy w kolejną sobotę 16 października 2021r. Akcja dobroczynna Szkolnego Koła Caritas wpisuje się w obchody tegorocznego  Dnia Papieskiego i 43.Rocznicę Pontyfikatu Jana Pawła II. To nasza odpowiedź na prośbę  Świętego Papieża Polaka- Patrona Koła, by „w świecie, w którym nadzieja czasem zanika, stawać się bliźnim jedni dla drugich i mieć odwagę uczynić braterski gest”.

Dziękujemy p.Dyrektorowi L. Miciukowi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia a także  nauczycielom:  p.B.Grzegorczyk i p.M.Lebedziuk, które zaangażowały się i towarzyszyły w realizacji. Słowa podziękowań kierujemy też  do Rodziców wolontariuszy Koła Caritas za wsparcie naszych działań.

Joanna Kowalczyk

                                                                                                                Opiekun Szkolnego Koła Caritas

 

Skip to content