Ogólnopolski Program Edukacyjny „Uczymy Dzieci Programować” w roku przedszkolnym 2020/2021 – podsumowanie realizacji edycji VII

Kilka dni temu zakończyła się VII edycja Programu UDP, w którym uczestniczyły dzieci z grupy „Słoneczka”, „Dzwoneczki” „Szafirki”. Organizatorem  programu jest EduSense (Koordynatorzy programu: Anna Świć, Rafał;Mitkowski Autor materiałów edukacyjnych wykorzystywanych w programie: Anna Świć; Patronat Honorowy – Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Cyfryzacji).
 Celem programu było wprowadzanie dzieci w świat programowania i robotyki, oswajanie nowoczesnej technologii poprzez doświadczenia i zabawę. Autorzy programu dążą to tego, by dzieci uczyły się prawidłowo tworzyć kod, żeby myślały, doświadczały, poszukiwały, kreatywnie, odważnie patrzyły na świat. Istotny cel to również innowacyjne podejście do realizacji treści z podstawy programowej.

Podczas wykonywania zadań dzieci uczyły się współpracy w grupie, wytrwałości, budowania wspólnego pola uwagi oraz twórczych i kreatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Za wielkie zaangażowanie w wykonywanie zadań na zakończenie otrzymały pamiątkowe imienne dyplomy, a placówka zyskała certyfikat.
Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom! 🙂