,,Sempre a frente” – ,, Zawsze do przodu” Nauka i rozwój przez doświadczenie

Dzięki wieloletniej współpracy naszej szkoły z Fundacją Sempre a Frente  uczniowie klas 6 mogli wziąć udział w projekcie edukacyjnym poszerzającym wiedzę z zakresu zasad funkcjonowania Unii Europejskiej oraz rozwijającym kompetencje społeczne i obywatelskie. W cieniu drzew Ogrodu Saskiego uczniowie pokonali trasę dziewięciu stacji, na których czekały na nich zadania do wykonania. Do kolejnych punków prowadziła nas aplikacja mobilna, a wskazane na mapie miejsca musiały zostać odpowiednio zlokalizowane, by kolejne punkty za rozwiązane zadanie trafiły na konto grupy. Na czele drużyn stali kapitanowie odpowiedzialni za kierowanie grupy do celu. Nasze dwie drużyny wykazały się wiedzą, kreatywnością, a przede wszystkim umiejętnością współpracy w grupie. Miłym zakończeniem bardzo aktywnego dnia,był pyszny poczęstunek ufundowany przez organizatora. Pizza Ęnce Pence smakowała wyśmienicie.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do pana Dawida Reji za wspaniałą organizację przedsięwzięcia i umożliwienie naszym uczniom uczestniczenia w wyjątkowej formie nauki i aktywności.

Sylwia Kuźma-Langford

pedagog szkolny

Skip to content