AKCJA „UWAGA JEŻE”

Nauczyciele Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie bardzo często włączają się w proekologiczne inicjatywy.

Tym razem panie: Anna Stelmaszek i Majka Donica przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Uwaga jeże”, zachęcając uczniów do czynnego w niej udziału.

Uczniowie z klasy II c oraz z klasy V a, b i c z entuzjazmem zareagowali na ten pomysł. Dzieci  wykonały w domu tabliczki, w których  przygotowanie często zaangażowana była cała rodzina. Zostały one mieszczone przez uczniów w wybranych miejscach na terenie Lublina i okolicy.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi kierowców, rowerzystów oraz pieszych, by zachowali szczególną ostrożność w miejscach, gdzie przez jezdnię mogą przechodzić te małe zwierzęta.

Naszą akcją zainteresowały się również media społecznościowe i lokalne. Na stronie „Uwaga jeże” utworzono specjalny post prezentujący prace naszych uczniów.:

https://www.facebook.com/UWAGA-JE%C5%BBE-104686475082900/

Odwiedziła nas również telewizja TVP 3 Lublin, w wyniku czego jeden z reportaży w wieczornej Panoramie poświęcony był właśnie naszej akcji. Zachęcamy do obejrzenia materiału.:

https://lublin.tvp.pl/53514555/27-kwietnia-2021-g-2130

Jesteśmy pewne, że rośnie nam pokolenie wrażliwych dzieci, dla których los nawet tych najmniejszych stworzeń nie jest obojętny.

Serdecznie dziękujemy uczniom oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

                                                                                 

Organizatorzy:

Anna Stelmaszek

Majka Donica

Skip to content