Świetlicowy turniej szachowy

Przez cały marzec w świetlicach odbywał się turniej szachowy, w którym aktywnie brało udział ok. 30 uczniów klas 1-3. Przez ten okres udało się wyłowić troje finalistów.

Trening umysłu i rozrywka mogą iść ze sobą w parze. Celem turnieju był pozytywny wpływ na rozwój intelektualny u dzieci ze zwróceniem szczególnej uwagi na podniesienie umiejętności przewidywania działań przeciwnika i planowania kolejnych ruchów – są to kluczowe umiejętności nie tylko w królewskiej grze, ale również w codziennej pracy oraz nauce. Ponadto uczniowie klas 1-3 zaciekle rywalizowali, ucząc się radzenia sobie z sukcesem i porażką, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

Bardzo się cieszymy, że w turnieju wzięło udział wielu uczniów i dziękujemy za ogromne zaangażowanie ze strony każdego uczestnika. Wielkie gratulacje należą się uczennicy klasy 1c Mai Depy, Antka Niezabitowskiego z klasy 1a i Krystiana Ławnika z klasy 2d, którzy wykazali się niezwykłym opanowaniem oraz wysokimi umiejętnościami, zdobywając najwięcej punktów w turnieju. Przed nimi już tylko partia finałowa i rozdanie nagród.

Koordynatorzy

Kargul Patryk
Okuszko Bożena

Skip to content