Tap The Map

Szanowni Państwo,

Przedstawiamy pierwszą aplikację mobilną do edukacji statystycznej Tap The Map, którą stworzyli studenci podczas hackathonu Show Me Data zorganizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

 Aplikacja jest już bezpłatnie dostępna w sklepie Google Play:  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.stat.tapthemap.

 Aby w nią zagrać, wystarczy skorzystać z dołączonej ulotki lub wydrukować specjalny znacznik dostępny na stronie https://hackathon.stat.gov.pl/aplikacje/tap-the-map . Zasady  gry są proste – należy wybrać prawidłową odpowiedź na pytanie, klikając na kraje na trójwymiarowej mapie Europy. Pod wpływem uderzenia w kraj zmienia się natężenie
i intensywność koloru przedstawiającego różne zjawiska w Europie. Pytania dotyczą takich dziedzin jak: demografia, rolnictwo, transport itp.

Zachęcamy młodzież do nauki poprzez zabawę!

Czekamy też na opinie o produkcie, dzięki którym kolejne narzędzia do edukacji statystycznej będę lepsze i bardziej interesujące. Krótka ankieta dostępna jest na stronie https://rejestracja.stat.gov.pl/Hackathon/Ankieta .

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat danych statystycznych? Jak się je zbiera, opracowuje i udostępnia? Napiszcie do nas hackathon@stat.gov.pl

 Karolina Dawidziuk

Rzecznik Prasowy Prezesa GUS

Zastępca dyrektora

tel. +48 695 255 011

Główny Urząd Statystyczny

Departament Edukacji i Komunikacji

al. Niepodległości 208, 00-925 Warszawa

tel. +48 22 608 34 75

k.dawidziuk@stat.gov.pl

stat.gov.pl

Skip to content