XIV Festyn Rodzinno – Środowiskowy Zespołu Szkół nr 12 pod hasłem „Jedna drużyna – szkoła i rodzina!” najatrakcyjniejszym piknikiem w Lublinie!

9 czerwca 2018 r. –  ten dzień zapisze się w pamięci wielu osób jako czas wyśmienitej zabawy, integracji i możliwości poszerzania horyzontów. Przygotowywany od miesięcy XIV Festyn rodzinny, w tym roku odbył się pod znaczącym hasłem „Jedna drużyna – szkoła i rodzina”. Jak słusznie podkreśliła  pani Jadwiga Mach, zasłużona dla naszej szkoły, rodzina to „Jedna drużyna Sławina!”. Albowiem mieszkańcy naszej dzielnicy, rodzice z dziećmi, nauczyciele i pracownicy, zaproszeni goście, wystawcy – stanowili w tym dniu jedną drużynę. Zatem zamysł pikniku został zrealizowany. Klasy przeobraziły się w minipaństwa Unii Europejskiej, przygotowując barwnie zdobione stoiska, potrawy i przekąski narodowe. Strojem i kreatywnymi zagadkami przybliżali odwiedzających gości do Hiszpanii, Włoch czy Grecji.
Na wszystkich odwiedzających  czekały liczne atrakcje. Na terenie zielonym Zespołu Szkół nr 12 wystawili się przedstawiciele rożnych grup: sportowych, kulinarnych, fundacje, stowarzyszenia i wolontariaty. Najmłodsi mogli  także skorzystać z wielu atrakcji.
Harmonogram występów na scenie był imponujący. Zaprezentowali się wszyscy ci, których talent już dawno powinien ujrzeć światło dzienne.
Gościem specjalnym na XIV Festynie był Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. Sobotnie popołudnie spędził z mieszkańcami Sławina, rozpoczynając od uroczystego krojenia tortu, odwiedzania stoisk, gdzie miał możliwość rozmów z całymi rodzinami. Jak stwierdził Pan Prezydent, bywał na wielu piknikach, ale nasz jest najlepszy  w całym mieście!
Dzięki słowom uznania, pozostaje nam czuć dumę i olbrzymią radość, iż udało nam się zjednoczyć tak wielką liczbę osób.
Oczekując na  przyszłoroczną imprezę, delektujmy się reportażem fotograficznym!
Koordynator XIV Festynu Rodzinno – Środowiskowego
pod hasłem „Jedna drużyna – szkoła i rodzina!”
Aneta Scherer
Skip to content